Ласи Порт есата Пци Картичка
  • Обновено

Ласи Порт есата Пци Картичка

DEN 651.04

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Лесно и прифатливо додадете две порти за есата на вашиот десктоп компјутер Со Картичката La Cie e SATA PCI дизајнирана од Sismo, која обезбедува два независни канали за поддршка до два SATA drives одеднаш. Поддржува (под MACOS X и WINDOWS OS) РАЦИЈА 0 (ленти) за брзина и РАЦИЈА 1 (пресликување) за заштита на податоците. есата може да се пофали со максимална стапка на пренос на интерфејс до неверојатни 1,5 Gbits/s, што го прави брз избор на интерфејс на професионалци кои бараат. Оваа разноврсна картичка има 32-битен pci фактор за супериорна компатибилност со сите големини на матичната плоча. Уникатниот, ексклузивен дизајн на Сисмо доаѓа со посветена подлога за држење за заштита од електростатско празнење. Погодно приклучување и играње и без возач За MAC OS, лесен е за употреба. Брзо поврзете ги уредите e SATA, како што се брзи надворешни хард дискови, за импресивна брзина и перформанси на ВАШИОТ КОМПЈУТЕР или Mac. Ласи 2 Порт есата PCI Картичка Домаќин Интерфејс : PCI. Интерфејс домаќин : PCI. Поддржана платформа : КОМПЈУТЕР, Мек. Дебелина : 0,9". Поддржана платформа : КОМПЈУТЕР, Мек. Дебелина : 0,9". Фактор на форма : Приклучна Картичка. Нивоа РАЦИЈА : 0, 1. Фактор на форма : Приклучна Картичка. Нивоа РАЦИЈА : 0, 1.