Адамс Производство RealComfort Адирондак Чаир-Пацифика
  • Обновено

Адамс Производство RealComfort Адирондак Чаир-Пацифика

DEN 9760.00

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Адамс Real Comfort adirndack® го претставува првото големо подобрување На дизајнот На Столот Adrindack Во текот на еден век. Заштитен со неколку патенти во две земји, Вистинскитеудобност Адирондак вклучува иновативна поддршка на лумбалниот и вратот – што промовира мирен агол на грбот. Столот, исто така, интегрира технологија на флекс-перница и помеки потпорни греди во просторот за седење за дополнително подобрување на удобноста. Безбедноста е уште поважна од удобноста и подобрувањата во стилизирањето.  Новиот Real Comfort На адамс Адирондак сега се одликува Со Safetygrip_, патентиран дизајн на стапалото што е далеку побезбеден од кој било стол од смола без него. Патентирана лумбална, глава и поддршка за седење - За крајна удобност висококвалитетна смола отпорна На временски услови Лесна за чистење и складирање На Ув Заштитена за да се спречи избледување Издржливиот стол ги исполнува сите барања ЗА тестирање НА АСТМ Оценети да држат 250 фунти.