Орбита 2-Излез Програмабилни Црево Тапа Тајмер
  • Обновено

Орбита 2-Излез Програмабилни Црево Тапа Тајмер

DEN 575.84

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Тајмерот За Славина За Дигитално Црево 2-Излез На Орбитата ќе ја претвори славината на цревото на вашите клиенти во програмиран систем за прскалки за неколку минути. Нема повеќе мртви растенија поради заборавање да ги наводнуваат. Нема повеќе влажни тревници затоа што заборавивте да ја исклучите водата. Само поставете го тајмерот и одете! Со голем дигитален дисплеј, преголем бројчаник и едноставни контроли, програмирањето е брзо и лесно. Изграден со висококвалитетни материјали и водоотпорна конструкција, можете да сметате на овој тајмер за многу години сигурна услуга. Орбитата 2-Излез Програмабилни Црево Тапа Тајмер е лесен за поставување и употреба. Голем лесен за читање дигитален екран на екранот. Фреквенција на наводнување од секои 6 часа до секој 7-ми ден. Времетраење на наводнување од 1 до 240 минути. Одложување на дождот за зачувување на водата. Инсталирајте брзо со вртлива врска. Издржлива конструкција отпорна на временски услови со рејтинг за водоотпорност НА ip 35. Рачно наводнување без прекинување на програмирањето. Предупредување за слаба Батерија, Безбедно го исклучува тајмерот кога батериите истекуваат. Потребни се 2а БАТЕРИИ (не се вклучени).