Соларни Про Автоматско Затемнување Заварување Шлем Леќа Автоматски Филтер Леќа Хауба WS1000A
  • Обновено

Соларни Про Автоматско Затемнување Заварување Шлем Леќа Автоматски Филтер Леќа Хауба WS1000A

DEN 2.00

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Опис на производот Соларна Про Автоматско Затемнување Заварување Шлем Леќа Автоматски Филтер Леќа Хауба WS1000 A. Карактеристики : . * Изработен од висококвалитетен материјал, издржлив и практичен за употреба . * Погоден за повеќето режими на заварување . * Времето на одложување може да се избере . * Прилагодување на чувствителноста : можете да изберете според вашите работни услови. * Спречете ултравиолетово и инфрацрвено зрачење во текот на целиот процес на заварување . . Спецификација : . * Име : Автоматски Фотоелектричен Шлем За Заварување . * Модел : WS1000 A. * Изборни Типови : 1#, 2#. 1# : . * Материјал : Смола. * Димензии : 110 х 90 х 9мм / 4.33 "х 3.54" х 0.35 " (Прибл.). * Видлива Големина : 92 x42mm / 3.58 "x 1.65" (Прибл.). * Ниво На Статус на светлина : ДИН4. * Ниво На Темнина : 9-13. * Време на одговор : 1 / 2500-ТИ. * Време На Опоравување : 0,2-1,0 Секунди Без Прилагодување На Поларитетот. * Контрола на чувствителност : Ниско-ВИСОКО Неполарно Прилагодување . * Моќност : Соларна + Заменлива Литиумска Батерија . * Ув Преносливост : 313нм