Заштитен знак Ликовна Уметност Обична Земја ВТОРА Платнена Уметност Од Дафне Брисонет
  • Обновено

Заштитен знак Ликовна Уметност Обична Земја ВТОРА Платнена Уметност Од Дафне Брисонет

DEN 3.00

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Како што открила универзум со неочекувана убавина во цвеќињата и растенијата што ги проучувала, сликањето на овие теми станало важен дел од нејзиниот живот, истовремено откривајќи ги нејзините таленти како уметник. Нејзините рани студии по ботаника ги отворија очите кон формата, димензијата и суптилните бои на нејзините природни предмети. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Дафне Брисонет отсекогаш ја привлекувала убавината на природата.Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има пилешко со црно-бела проверка и модели на ленти, и зборовите "Добредојдовте Во Нашиот Дом". Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Првенствено самоук, Дафне продолжува да ги усовршува своите вештини со присуство на работилници Во Франција и сад, како и поблиску до нејзиниот дом Во Канада. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери.