Хукер Црно Срце Бхс Хукер Црно Срце Тешки Монтирања На Моторот Со Мида
  • Обновено

Хукер Црно Срце Бхс Хукер Црно Срце Тешки Монтирања На Моторот Со Мида

DEN 3008.00

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Компатибилен со 1997-2006 Џип Wrangler со 2003-до 5.7,6.1,6.2,6.4 L Gen III Хеми Размена;Хукер Црно Срце Мида Мотор Монтирања И Полиуретански Мотор Монтирање Инсерти сега се достапни За Gen Iii Хеми мотори. Овие куќишта од школка се дводелен дизајн со завртки заедно со тешка челична конструкција од 11 мерачи со издржлива завршница обложена со прав.; Компактните Држачи За Школка Се Завртуваат Директно До Моторот Gen III Хеми И Користат Полиуретански Изолатори. Сопствен Дизајн На Црно Срце На Хукер Кој Обезбедува Максимално Растојание Од Компонентата На Предната Суспензија. Завртка-Во Компатибилен Со Хукер Црно Срце Џип Wrangler Заглавија, Y - Цевка И Моторот Размена На Издувните Системи За Размена На Gen Iii Хеми Моторот. Печат Челична Конструкција-За Силно, Издржливо Куќиште за Држачи за Поли Мотори. Заврши-Е-Слој (Електродепозиција Слој) - Обезбедува Заштита Од Корозија и Оригинална Опрема (ОЕ) Како Изглед. Вклучени Завртки За Монтирање. За Употреба Со Хукер Црно Срце Полиуретански Инсерти-P/N 71221016 HKR (Црно) ИЛИ 71221017 HKR (Црвено), И Преку Завртки 71223015 HKR. Ограничена Доживотна Гаранција на производителот.