Трип Лајт П560-Црн Машки До Машки ДВИ Двојна Врска тмдс кабел-ДВИ-Д, М М
  • Обновено

Трип Лајт П560-Црн Машки До Машки ДВИ Двојна Врска тмдс кабел-ДВИ-Д, М М

DEN 223.84

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Tripp Lite е 25 нога DVI Двојна Врска TMDS кабел обезбедува високи перформанси, висок пропусен опсег потребни за денешните дигитални видео дисплеи. Забелешка : Прегледајте ги спецификациите на производителите на вашиот монитор за наведената максимална должина на КАБЕЛОТ DVI. Додека многу монитори поддржуваат САМО КАБЕЛ ЗА ДВИ од 5 метри (16 стапки), едноставно додавањето Продолжувач На ТРИП Лајт Б120-000 ДВИ ќе гарантира целосна јачина на дигиталниот сигнал на која било должина до 150 стапки. Позлатените контакти обезбедуваат одлична спроводливост, додека двојната заштита (фолија и плетенка) обезбедува максимална заштита ОД ЕМИ/РФИ. Користете заедно со ДВИ видео картички кои се наведени Како Двојна или Единечна Врска. Двата ДВИ конектори се обликувани, имаат интегрално олеснување на напрегањето за долготрајна сигурност и феритни јаки за да се исцедат надворешните електрични пречки. Трип Лајт гарантира дека овој производ ќе биде ослободен од дефекти во материјалите и изработката доживотно. ДВИ-Д ДО ДВИ-Д. Машки До Машки.