Џорџија Подигање Мудог Велингтон Работа Подигање Големина 13
  • Обновено

Џорџија Подигање Мудог Велингтон Работа Подигање Големина 13

DEN 1.67

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Џорџија® Мудог Велингтон повлекувањето на работната чизма е совршена машка работна чизма за вашата фарма или ранч. Изграден за да издржи цел ден работа со КОЖА на spr и стои 11 инчи во висина.За време на напорниот ден, сакате да имате удобни чевли. Со оваа кафеава работна чизма имате обликуван стп среден ѓон, челично стебло за поддршка на лакот и мрежеста обвивка со висока абразија и отстранување на влага. Покрај тоа, кожената работна чизма има обликувана водоотпорна обвивка НА ТПУ и отстранлив полиуретански комфорен ортотски вметнувач што апсорбира удари што нема да се компресира.Работните чизми на фармата се долги, хемиски и отпорни на масло со надворешен ѓон за ткаење, така што се совршени дури и за вашите најдолги денови. Не го земајте само нашиот збор за тоа, обидете Се Georgia® Muddog Wellington повлечете ја работната чизма за себе! СПР Кожа. Челично стебло за дополнителна поддршка на лакот. Висока абразија и решетка што ја отстранува влагата. Долго носење хемиски и отпорни на масло "Ткаат" надворешен ѓон.