1-1 2 Спин Надолу Сепаратор Песок Талог Вода Филтер Гпм-Пвфс15, Димензии На Пакетот: с с
  • Обновено

1-1 2 Спин Надолу Сепаратор Песок Талог Вода Филтер Гпм-Пвфс15, Димензии На Пакетот: с с

DEN 7039.84

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Спин Надолу Сепаратор Песок / Талог Филтер за Вода 50 ГПМ овој систем е идеален за филтрирање на талогот на курсот без потреба од замена на кертриџот. Полиестерски екран го филтрира талогот. Периодично талогот ќе треба да се отстрани. Ова може да се направи со едноставно отворање на вентилот за чистење што овозможува испуштање на талогот преку центрифугално дејство. Поликарбонатниот транспарентен картер дозволува следење на заробениот талог. Главата на влезниот излез од 1,5 инчи (се лизга) обезбедува стапка на проток од 50 ГПМ. Ова куќиште на филтерот е произведено од најквалитетните нсф наведени, материјали од фда одделение. Модел : Pwfss15 Димензии На Пакетот : 9,2 cms (L) x 14,5 cms (W) x 36,1 cms (H). Тип На Производ : Филтер За Вода За Пиење. Количина На Пакетот : 1. Тежина на пакетот : 0,776 кг.