Краток ракав за кратки ракави на Бен Хоган, отпечатен голф Поло кошула
  • Обновено

Краток ракав за кратки ракави на Бен Хоган, отпечатен голф Поло кошула

DEN 270.72

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Без разлика дали сте на и надвор од зелената, бидете удобни во краткиот ракав за кратки ракави на Бен Хоган, во кој има ткаенина за влага. Изработени со шевови на истегнување за да можете да се движите со леснотија, оваа поло маица е разноврсен, живописен врв за вашата гардероба. Технологијата за управување со влага за влага на Бен Хоган помага да ве одржи ладно и суво со цртање пот од вашата кожа. Шевовите за истегнување вклучуваат шевови на рамото што овозможуваат максимален опсег на движење. Технологијата за влага ви помага да ве одржи ладно и суво со цртање пот од вашата кожа. Шевовите за истегнување вклучуваат шевовите на рамото што овозможуваат максимален опсег на движење. Ткаенината за заштита на сонцето помага да се спречат штетните УВ зраци на Сонцето да навлезат во ткаенината.