Yokohama y 185 65r S Tire Fits: 1996- Honda Civic HX, 2001- Toyota Corolla CE
  • Обновено

Yokohama y 185 65r S Tire Fits: 1996- Honda Civic HX, 2001- Toyota Corolla CE

DEN 1059.52

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Yokohama Y376 185/65 R 14 Size : 185/65 R 14 Селезоната Јокохама Y376 е турнеја гума што обезбедува исклучителен спој на удобност во возењето и одговорно ракување без компромис. Специјално изградени за да обезбедат извонредни перформанси во текот на целата година, овие гуми користат дизајн на сите сезони и напредно сложеност за да обезбедат исклучителна влечење на влажни и суви патни површини, па дури и во лесен снег. Нивната цврста конструкција ја намалува бучавата на патот за да обезбеди врвен удобност на возачот, прецизен одговор на управувањето и максимална ефикасност на горивото, со што Јокохама Y376 е одличен избор за квалитет и вредност. Yokohama Y376 185/65 R14 85 S гума.