Квантна Интанк 255ЛФ Пумпа За Гориво За Олдсмобил 98 Регентност 1985-3,8 Л
  • Обновено

Квантна Интанк 255ЛФ Пумпа За Гориво За Олдсмобил 98 Регентност 1985-3,8 Л

DEN 3.00

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ова е истата пумпа што ја работиме во нашата 86 LX КУПЕ продавница со моќност Од Ford racing 5. Сите наши пумпи за гориво СЕ СЕРТИФИЦИРАНИ ЗА квалитет QS9000 и вклучуваат комплети за инсталација специфични за возилото.0 L којот мотор што прави 407rwhp/388rwtq. Дизајнот на чисто коло со лопатка се подложува на потивко работење во споредба со другите пумпи за интанк ОД 255 ЛИТРИ. Тивок Дизајн На Турбина-Работно Коло.Наместо вибрирачкото потпевнување што обично се поврзува со резервните пумпи за гориво, нашите пумпи произведуваат многу слабо кога звукот за време на грундирањето (кога клучот првпат е вклучен) и практично МОЛЧАТ кога работи моторот. Членовите на https : // ја користат оваа пумпа со комбинации со суперполнење/ турбо полнење што прават над 500rwhp. Клучна карактеристика на нашата пумпа ЗА гориво HFP 255 LPH е бајпас вентилот, кој е поставен на повисока PSI од линијата Walbro, што ги прави вашите пумпи особено прилагодени за апликации со турбо полнење и суперполнење, каде што постојаниот притисок на горивото е неопходност.