Трговска марка ликовна уметност „Природно величество Јас ја раставам вертикалната“ уметност од Емили Адамс
  • Обновено

Трговска марка ликовна уметност „Природно величество Јас ја раставам вертикалната“ уметност од Емили Адамс

DEN 704.00

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Емили Адамссубјект : животни Стил : Скандинавјанпродукт Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има елк со големи анкери на бела позадина. Giclee (JEE-CLAY) е напреден процес на производство на печатење за создавање висок квалитет репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Природното величество на Емили Адамс, јас ја раставам вертикалната „платно уметност.