Заштитена марка ликовна уметност „Мешаниот букет“ платно уметност од Дејвид Галчут
  • Обновено

Заштитена марка ликовна уметност „Мешаниот букет“ платно уметност од Дејвид Галчут

DEN 2601.60

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Тој беше огорчен дека дрвјата дефинитивно не изгледале како кафеави и зелени Q-совети. Класот црташе дрвја со креони. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Истакнати бои : тен, чаша, црвена, бела, сина, зелена, портокалова Дејвид Галчут може да го сруши моментот кога реши да биде уметник до многу одамна во градинка. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.Уметник : Дејвид Галхутсубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи производи Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има график на шарен букет цвеќиња и пеперутка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Дрвјата имаа гранки и лисја и гнезда на птици и така избра да го нацрта својот.