Нурисон Геометриски Шаг Племенско Сребро 5'3 7'3 Област Килим
  • Обновено

Нурисон Геометриски Шаг Племенско Сребро 5'3 7'3 Област Килим

DEN 799.84

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Колекцијата Геометриски Шаг ги носи сите глобални интриги и кадифен комфор На Мароканските килими во вашиот дом, со едноставни линеарни племенски обрасци на кадифен куп. Квалитетната конструкција на моќност од влакна за лесна нега го прави овој тепих разноврсна опција за декор на кој било буџет, за секоја просторија на која и треба малку топлина. Со рачно нацртани линеарни племенски обрасци кои се преплетуваат преку дебел, сребрено сив куп, Овој Геометриски Тепих За Собирање Бушава ви ја носи целата удобност и егзотичен вкус на автентичен марокански килим за бушава. Со кадифени влакна за лесна нега, овој килим ќе донесе прифатлив допир на топлина и текстура во секоја просторија, мешајќи се со низа стилови на внатрешен декор. Испреплетени племенски обрасци во слонова коска бела на сива боја. Лесно чистење и одржување на самото место. Се препорачува за области со умерен сообраќај на стапалата. Килим рампа препорачува. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.