Свети Марсел Стотникот Овален Верски Медал Големина На Никел, Цврсто 14к Жолто Злато
  • Обновено

Свети Марсел Стотникот Овален Верски Медал Големина На Никел, Цврсто 14к Жолто Злато

DEN 3199.84

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Моштите На Свети Марсел подоцна биле донесени и вградени во Лен, и тој станал светец-заштитник на градот. Сите Медали Се Цврсти 14к или. Плаза Де Сан Марсело во овој град е именуван по него. Сепак, марцелус наместо тоа бил однесен кај заменик преторијанскиот префект Аврелиј Агриколан. Бродови во еден ден. Марсел беше маченик со меч од заменик преторијанскиот префект.