Dreamline Unidoor-во. В во. Д во. Ч Без Рамка Туш Кабина Со Шарки Во Сатенска Црна Боја
  • Обновено

Dreamline Unidoor-во. В во. Д во. Ч Без Рамка Туш Кабина Со Шарки Во Сатенска Црна Боја

DEN 4799.68

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Dreamline Unidoor-X е врата за туширање без рамка, врата од када или куќиште што има луксузен модерен дизајн, надополнувајќи ги архитектонските детали, моделите на плочки и составот на вашиот простор за бања. Унидор-Х прикажува елегантни, чисти линии за подобрување на секој простор за туширање, создавајќи прекрасен изглед. Ексклузивен Чистокрвен водоотпорен и отпорен на дамки стаклен слој додава супериорна заштита од дамки и е речиси без одржување. Unidoor-X е дел од dreamline unidoor колекција, повеќето разноврсна линија на туш врати и куќишта на пазарот. Големина на моделот : 46 во. В х 34 3/8 во. Д х 72 во. Ж; Прошетка во : 25 во.; Конфигурација : 6 во. Панел со шарки со Врата За Туширање, Внатрешен Панел и Панел За Враќање. Панелите со шарки и Враќање се прикачени на ѕидот за 1 инчи. анодизиран Алуминиумски У-канал; Реверзибилен за отворање на десната или левата врата. У-каналите овозможуваат прилагодување до 1/2 инчи. за ширина или надвор од водоводот на страната На Панелот За Враќање и 1/4 внатре. за надвор од водоводот на страната на панелот со Шарки.