Таск Мегабит Радијална Гума 30х10 - ЗА АРКТИКОТ Мачка Prowler XTZ ЕФИ 2010,2012-2014
  • Обновено

Таск Мегабит Радијална Гума 30х10 - ЗА АРКТИКОТ Мачка Prowler XTZ ЕФИ 2010,2012-2014

DEN 4078.08

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Специјални Белешки : ве Молиме запомнете : големините на Гумите варираат во зависност од машината, проверете ја моменталната големина на гумата и тркалото пред да нарачате.Додавањето гуми со големи димензии може да ги промени карактеристиките на ракување на вашето фабрички опремено возило. Екстремната грижа мора да се користи за да се спречи губење на контролата или превртување за време на остри вртења или нагли маневри. Преголемите гуми може да се тријат под екстремни агли на управување и екстремна компресија на суспензијата. ПРОДАДЕНИ ВО ПАКЕТ ОД 4. Патент Во Очекување на шарата дизајн. Мек - Среден Терен. Радијална, 8 Номинална конструкција. Одличен дизајн управуван од теренски перформанси. Супериорни перформанси на лабав терен или тврди површини. Зголемена влечна сила за модели со високи коњски сили. Крајна стабилност на права линија при забрзување на лабав терен. Агресивен стил на шарите. Самочистење голем отворен дизајн на шарите. 3/4" длабочина на шарите.