Колекција на ликовна уметност во трговска марка „Cујорк Акварел - Арт Бруклин“ од Филип Хугонард
  • Обновено

Колекција на ликовна уметност во трговска марка „Cујорк Акварел - Арт Бруклин“ од Филип Хугонард

DEN 3.00

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Истакнати бои : жолта, бела, црна, тен, розова, пурпурна, вино Филип Хугонард е француски фотограф со седиште во Париз. Во својата желба да открие нови работи и да ги сподели овие откритија со другите, тој претставува светски свет : нашиот свет. Тој сака да патува низ светот и се обидува да ја долови затегнатата убавина на широки отворени простори, бура на мегалополизи и знаци на човечко отсуство и присуство. Знак што ја чита Бруклин во експлозија на боја.Уметник : Филип Хугонардсбук : Уште начин на живот : Задебелен и еклектичен модерни производ Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има знак што го чита Бруклин во експлозија на боја. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.