Делта Драјден Темпасура 17т Серија Туш Трим, Полиран Никел
  • Обновено

Делта Драјден Темпасура 17т Серија Туш Трим, Полиран Никел

DEN 7930.24

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Додека другите производи може да соберат грозно таложење на минерали со текот на времето, делта меките гумени дупки За прскање Со Допир овозможуваат едноставно да се избришат сите минерални остатоци за веднаш освежен изглед ? без потреба од натопување или помош на хемиски средства за чистење. Контролирајте ја јачината на звукот и температурата на водата независно со две одделни рачки за попрефинета контрола на вашето искуство со туширање. Тапа И Заврши Доживотна Ограничена Гаранција. Едноставно поставете ја водата на претпочитаната температура и вклучете го или исклучете го тушот со рачката за контрола на јачината на звукот - без да ја прекинувате поставената температура. Термостатските вентили "делта" користат Технологија "Темпасуре" За да ве заштитат вас и вашето семејство од ненадејни температурни промени. Карактеристики : Технологијата На Спотшилд му помага на вашиот производ да остане почист, подолго со тоа што ќе се спротивстави на дамките од вода и отпечатоците од прсти. ЦИК Сертифициран : Не. Вкупна Длабочина : 9. Термостатскиот вентил за темпасура ја одржува температурата на водата во безбедна +/-3 Степени F (+/-1,6 Степени C), помагајќи да се заштитите од ненадејни промени во притисокот на топла или ладна вода.