Нов 84-Дистрибутер одговара 1972 Крајслер, Доџ
  • Обновено

Нов 84-Дистрибутер одговара 1972 Крајслер, Доџ

DEN 436.64

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Кардоне Новите Дистрибутери се поддржани од Кардоне Инженерска Технологија, која гарантира дека Сите Кардоне Нови Дистрибутери исполнуваат соодветна форма, вклопување и функција. Кардон Инженерската Технологија се базира на повеќе од 40 години обратна инженерска експертиза, каде што се идентификуваат и корегираат оригиналните слабости во дизајнот, што резултира со врвен квалитет, сосема нови делови на кои може да се потпрете. Инсталирањето На Дистрибутер НА КАРДОН на Вашето возило ќе осигури дека правилниот напон се пренесува на свеќичките во правилната шема на тајмингот, така што вашето возило ќе настапи по команда. Апликација за возило : Крајслер Кордоба 1980-77 1975, Лебарон 1980-77, Њујоркер 1980-77, Њупорт 1980-77 1975-74 1972, Град Доџ Аспен 1980-77, Б100 1980-75, Б100 Ван 1974-72, Б150 1989-81, Б200 1980-75, Б200 Ван 1974-72, Б250 1989-81, Б300 1980-75, Б300 В.Секој Дистрибутер Ги Вклучува Капачето И Роторот За Да Ја Направи Инсталацијата Предвремена. На апликациите на Хонда за ваша погодност се вклучени и капаци за прашина и дихтунзи. 100% компјутер тестиран за гарантирани, долготрајни перформанси. Гарантирано вклопување и функција. Ги исполнува или надминува перформансите На О. Е. м. Ое Референца : 51358159835.