Hippie Hound Studios 'Chicken Rooster Sarge Sarge' Canvas Art
  • Обновено

Hippie Hound Studios 'Chicken Rooster Sarge Sarge' Canvas Art

DEN 638.40

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Во раните 90 -ти, таа студирала ликовна уметност на ниво на колеџ во заедницата, а потоа ликовна уметност и графички дизајн на државниот универзитет Апалачи во Боун, НК. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Таа имаше страв да биде гладен уметник и ги смени насоките. Таа го оствари тој сон, ја напушти својата „вистинска работа“ и формираше студија за Хипи Хунд за помалку од една година! Таа има направено стотици нарачани портрети на кучиња кои се собираат ширум светот. Hippie Hound Studios 'Chicken Pooter Sarge Sarge' Canvas Art. Ли исто така им помага на разни организации за спасување животни, иако донации на нејзината уметност. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Истакнати бои : зелена, розова, тен, кафеава, црвена западна NC уметник Ли Хајглер Келер отсекогаш имал силна врска и loveубов кон животните. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче.