Сеико Мизуки чим Часовник в Нишало, Традиционален, Кварц, Аналоген QXQ008BH
  • Обновено

Сеико Мизуки чим Часовник в Нишало, Традиционален, Кварц, Аналоген QXQ008BH

DEN 0.33

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Антички, рачно нанесуваат средно-кафеава елдер дрвена кутија со врежан процут и акценти на златни лисја. Сеико Мицуки има раскошен метален бројчаник има филигранска лоза и применети броеви, како и украсено златно метално нишало. Секој четвртина час ќе ги слушнете звуците На Вестминстер/Витингтон. Јачината на звукот лесно се контролира и има можност да се замолчи во текот на ноќта. Лесен за читање аналогни мантија часовник. Вкупни димензии : 13 Х 9,25 Х 4,25 инчи. Напојува со 1 Ц батерија (вклучена). Совршен за двајца до возрасни. Сеико мицуки аналогни мантил часовник. Одликувајќи се со нишало со златен тон. Украсно бирање. Елдер дрвен случај. Секој час, на час, часовникот штрајкови. Ѕвончиња играат вестминстер и Витингтон мелодии на четврт-час. Контрола на јачина на звук. Ноќни ѕвончиња придушувач. Напојува со 1 Ц батерија (вклучена). Вкупни димензии : 13 Х 9,25 Х 4,25 инчи. Овој часовник со камен ќе го разубави секој простор. Движењето на кварцните кристали овозможува најточно чување на времето. Прави совршен подарок. За двајца до возрасни.