Рн Пораст За Базени
  • Обновено

Рн Пораст За Базени

DEN 424.64

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

, основна побарувачка 6 додадете 3,9 фунти., основна побарувачка 6 додадете 1,9 фунти. Дозволете системот да работи 1 час по апликацијата., основна побарувачка 7 додадете 2,2 фунти. Како да ја зголемите p H вредноста За Базен Со Галон : основна побарувачка 1, додадете 5,1 мл. Ако p H вредноста е сѐ уште мала, повторете ја оваа постапка додека p H вредноста не достигне 7,4 до 7,6. Ако p H вредноста е ниска (7,2 или подолу) додадете го овој производ според упатството подолу. Како да ја зголемите p H вредноста За Базен Со Галон : основна побарувачка 1, додадете 2,6 мл.