Тешки Жито Кравјо Кожа Екстра Носат Палма Кожа Работа Ракавици, Садлтон
  • Обновено

Тешки Жито Кравјо Кожа Екстра Носат Палма Кожа Работа Ракавици, Садлтон

DEN 1.67

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Велс Ламонт Жито Кравјо Кожа Работните Ракавици ги штитат вашите раце додека сте напорни на работа. Кожата од кравјо зрно има добра отпорност на триење и пункција. Велс Ламонт-Тврдоглав За Квалитетот од 1907 година. Заштитете ги рацете додека сте напорни на работа. Кожата од кравјо зрно има добра отпорност на триење и пункција. Ган сечењето на ракавиците го става цвест на природниот набор на раката, под двата средни прста, за удобно вклопување. Дизајнот на палецот со клучеви обезбедува дополнителна флексибилност. Зглобот помага да се задржи нечистотијата и остатоците. Садлтон дланка лепенка обезбедува дополнителен зафат и отпорност на абење.