Лајонхарт ЛХ-ДЕСЕТ 285 45Р 114В ХЛ Како Перформанси А С Гума Одговара: 2017-Шевролет Силверадо Висока Земја, 2015-Шевролет Силверадо ЛТЗ
  • Обновено

Лајонхарт ЛХ-ДЕСЕТ 285 45Р 114В ХЛ Како Перформанси А С Гума Одговара: 2017-Шевролет Силверадо Висока Земја, 2015-Шевролет Силверадо

DEN 1.00

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Моделот на шарата подеднакво го распределува притисокот при возење долж областа на шарата.Гумата гарантира одлично влечење на сите временски услови.Дизајнот на насочената шара LH-Десетици, исто така, успева да го продолжи животниот век на шарата. Соединението ја одржува својата флексибилност дури и при постудени температури, што овозможува гумата да работи до највисока способност цела година. Како резултат на тоа, управувањето е побрзо и попрецизно во неговиот одговор на командите на возачите и гумата е обезбедена од притисокот на возењето што влијае на неа. Перформанси : Перформанси. Опсег на оптоварување : XL. Гума Раб Не Се Вклучени. Рамномерно распространетите сили на забрзување, свиоци и сопирање обезбедуваат подолг век на траење и употребливост на шарата со спречување на неправилни формации на абење низ површината на гумите. Дизајнот на шарите со променлив тон го намалува бучавата од патот што се слуша додека гумите се во движење. Подобрената влечна сила и зафат на патот обезбедуваат побезбедно возачко искуство. Шарата дизајнира периферни жлебови активно се спротивставуваат на хидропланирањето со елиминирање на водата и кашеста маса од под стапалото на гумите.