Црвен Кап® Женски Дура-Кап® Индустриски Панталони
  • Обновено

Црвен Кап® Женски Дура-Кап® Индустриски Панталони

DEN 3.33

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Овие разноврсни работни панталони се дизајнирани имајќи ја предвид удобноста за жените кои работат во градежништвото, одржувањето, управувањето со отпадот, транспортот и многу други занаети. Овие работни панталони се направени со удобна ткаенина во редовно вклопување што ве ослободува да се наведнувате и да се движите со леснотија, дури и во не толку удобни услови. Овие работни панталони не се чувствуваат добро, тие исто така лесно чистат, така што секогаш изгледате свежо на работа. Технологијата Touchtex обезбедува удобност за дишење, трајни бои и отпорност на дамки со уште помека рака. Нашата 65% Полиестер/35% Памучна Црна ткаенина се спротивставува на избледување на миењето после миење. Бара минимално пеглање благодарение на финишот отпорен на брчки. Многу џебови за складирање на алатките на трговијата. Етикета за надворешна марка на десниот колк. Индустриски перење пријателски.