Живописни Перформанси Екстремен Штит Флексибилна Рефлектирачка Обвивка
  • Обновено

Живописни Перформанси Екстремен Штит Флексибилна Рефлектирачка Обвивка

DEN 303.84

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Енергична Марка 1/2 во О.Д. Екстремен Штит 1400 Флексибилна Рефлексивна Обвивка (должина од 4 стапки) : Жив Број На Дел : 25830 Оддел За Производи : Категорија На Производи За Изработка : Топлински Штитови Под Категорија На Производи : Vib Екстремен Штит UPC : 690092140861 Должина : 47,7 инчи Ширина : 6,5 Инчи Висина : 6,4 Инчи Тежина : 1,5 фунти Проп65 Предупредување вибранти екстремен штит 1400 Флексибилната Рефлектирачка Обвивка Е Дизајнирана За Лесна Инсталација На Линии И црева кои тешко Се Расклопуваат. Се одликува Со Алуминизиран надворешен слој кој е врзан за изолација на фиберглас што се завиткува самостојно. Едноставно завиткајте ја претходно формираната поделена цевка околу вашите компоненти и запечатете ја со вклучената леплива лента со висока температура за да обезбедите заштита од жешките компоненти на моторот. Тестиран за издржување и рефлектирање на температури до 1400 Степени Ф (760 Степени Ц). Сече чисто со едноставен пар ножици. Екстремен Штит 1400 Флексибилна Рефлектирачка Обвивка. Големина 1/2 во. 4 стапки. Должина. Дополнителни Карактеристики Материјал : Алуминизиран Надворешен Слој Врзан за Фиберглас.