Mastercraft SRT Touring 205 65- H гума
  • Обновено

Mastercraft SRT Touring 205 65- H гума

DEN 1860.00

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Овој список е за нови гуми на Mastercraft SRT 205/65 R16 95 H BSW гуми. Број на дел од производителот : 90000021265 . Touring Touring Touring Touring е целата сезонска гума со долга километража и тивко и удобно возење на седани, компактни автомобили и минибуси. Оваа гума има шема на шара со 5 реда со дополнителни странични жлебови за подобар селезонски зафат на влажен, па дури и снег и мраз покриен со патот. Со цел да се направи гумата што е можно повеќе тивка, Touring Touring Touring Mastercraft има ново развиена низа на теренот за аранжманот за блокирање на шарите што ја намалува количината на бучава од шара генерирана од гумата со сите брзини. За долг живот, гумата на Mastercraft SRT Toruing има напредно соединение на шара што е многу тешко издржливо. Блоковите на шарите имаат SCS технологија (Siping Control Control) изградена за најдобри перформанси и ракување со влажни и суви услови на возење. Mastercraft SRT Touring All-Season 205/65 R-16 95 H гума Целокупната временска влечење подобрена контролабилност подолг траен траен живот на траење на долниот дел на траењето на патиштата на автопатот.