Лав бренд предиво од сусам улица Една капа чудо Оскар Хет Топер Среден полиестер мулти-боја предиво пакет
  • Обновено

Лав бренд предиво од сусам улица Една капа чудо Оскар Хет Топер Среден полиестер мулти-боја предиво пакет

DEN 2.33

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Запознајте ја улицата сусам Една капа чудо предиво! Пронајдете го патот до улицата сусам со мала помош од вашите пријатели Биг птица, Елмо, Оскар Груш и чудовиште од колачиња! Лав Бренд Јарн се здружи со улицата „Сесам улица“ за да ви ги донесе овие предиво и карактери со капачиња на капачињата во четири бои. Секоја торта од 95-ти (87 метри) од цик 4 100% полиестерско предиво ќе направи една капа со големина на деца. (Упатства се достапни и за верзии за плетени и за капчиња.) Започнете со зашивање сега за проекти со сериозен кредит за „улица“. Влакна : 100% полиестер • тежина на предиво : 4 Среден • Мерач на капчиња : 14 sc x 17 r на I-9 (5,5 mm) • Плетен мерач : 16 sts x 24 r на #9 (5,5 mm) • Двоса : 95 yd / 87м • Тежина : 2.5oz / 70g (само предиво) • Влакна : полиестер • Детали за влакна : 100% полиестер • Упатства за нега : машина за миење, машина суво.