Coppertone Sport Accustpray Sunscreen Spray SPF 15, fl oz
  • Обновено

Coppertone Sport Accustpray Sunscreen Spray SPF 15, fl oz

DEN 166.40

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Заштитете ја кожата со Coppertone Sport континуиран спреј за сончање. Специјално формулирано за активни возрасни, останува на силно дури и кога се пот. Подготвува под кој било агол за брза, па дури и примена. Понуден во корисен сад со 6 fl oz, овој спреј за сончање отпорен на вода обезбедува заштита од SPF 15 и останува отпорен на вода до 80 минути. Тој е хипоалергичен и не содржи CFC. Високи перформанси. Останува силно кога се пот. Отпорен на вода (80 минути). Хипоалергичен. Не содржи CFC. Спреј за сончање на копертон нуди заштита од SPF 15. Помага во хидрираната кожа.