Генератор на ветерни турбини од 3kW 48V ветер 3000W
  • Обновено

Генератор на ветерни турбини од 3kW 48V ветер 3000W

DEN 0.67

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Генераторот на турбини со ветерни турбини Алеко ви помага да создадете електрична енергија за да заштедите пари од тоа да мора да работите на електричната мрежа. Тој е способен да го искористи ветерот помеѓу 3 и 25 метри во секунда, или 6,7 до 55,9 милји на час. Овој генератор на ветер од 48 V е идеален за преземање кога ќе кампувате во RV, за да не мора да користите генератор со погон на гас. Сечилото на стаклена стакло е лесна, но сепак цврста и издржлива. Има електромагнетна сопирачка за регулирање на брзината. Напон : 48 V Максимален излез : 3000 Ws. Работна брзина на ветер : 3 до 25 m/s. Оценето вртежи во минута : 450 r/m. Метод на регулирање на брзината : Механичко зевање и електромагнетна сопирачка. Материјал на сечилото : стакло од влакна. Модел# WG3000 W48 V. Генераторот на ветер од 3k W е лесен за поставување.