Антарес-Патот Седло-Плетенка Шини-Црна Микротекс
  • Обновено

Антарес-Патот Седло-Плетенка Шини-Црна Микротекс

DEN 1.33

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Седлата 00 се најлесните, најбрзите и најпосакуваните седла направени за најголемите велосипедисти во светот, А Антарес 00 го исполнува сето ова за возачите во стилот На Камелеон кои најдобро се претставуваат на широк и малку закривен профил. Седлото Антарес 00 има корист од подобрената распределба на тежината и мноштвото технологии фи ' зи : к, вклучувајќи јаглеродна двојна обвивка, Јаглеродна Шина Мобиус за оптимална мешавина на сила, поддршка и мала тежина, Технологија На Крилја И Беспрекорен Дизајн за удобност. Антарес 00 е комплетиран со црн микротекс капак Со Термо-Спој. Целосна конструкција со двојна обвивка од јаглерод со технологија На Вингфлекс. Фи ' зи : јаглеродните шини на к користат надворешен ракав од плетени јаглеродни влакна кои формираат цевка, при што празнината внатре е пополнета со еднонасочни јаглеродни влакна за силна, лесна и цврста конструкција. Црна Микротекс 00 дизајниран капак. Димензии : 274х142 мм.Тежина : 140 гр.