Какао Путер, Колекција-Бронза, 1. Унца
  • Обновено

Какао Путер, Колекција-Бронза, 1. Унца

DEN 1.00

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Collecti става еден допир на во р производи; какао путер бои ќе ја направат р б бс, чоколади, или колачи блесне како y се; обоени какао butters се вистинската најсветлиот бои се на располагање, обоени какао путер може да се користи во широк на applicatis; обоени какао путер може да airbrushed или насликани да калапи, чоколадо, или fdant; микс обоени какао путер директно во ед chocolate Apply калено обоени какао путер да ацетат да се создаде р сопствени трансфер листови; какао путер сликарство комплет има на тед сликарство со обоени какао путер; да обоени какао путер, ставете какао путер шише во микробранова топлина во 10-secd постепено; на крајот на секој 10-secd интервал, отстрани од микробранова тресат шише на обоени какао путер (Ctinued во следната точка)(Ctinued од последната точка) се Замени во микробранова печка, ctinue греење во 10-secd интервали отстранување, тресење шише додека некои од обоени какао путер има ед; повторете го овој процес, за околу 1 до посакуваниот износ; за помалку какао путер, топлина за помалку време; обоени какао путер може да ед times In цел да се задржи р какао путер топло додека се работи со него, на топло, до тоа во микробранова според instructis горе / страна на lal чувајте ги во какао путер потоплите; топло во зумот да 86 степени Фаренхајтови (30 целзиусови степени); тресат добро; може да retempered Kosher уверение; САД; состојки : какао путер FD ctains без млеко, јајца, соја брашно или деривати од соја, пченица, кикирики, дрво ореви, sulfites, перка риби или школки, не е направен опрема која процеси било кој од оние ergens; обоени какао путер има крем csistency кога ед но нема мирис или вкус, чување на собна температура Какао Путер, Собирање - Бронза, 1.