10к полирани обетки со завиткани обрач
  • Обновено

10к полирани обетки со завиткани обрач

DEN 2.33

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Софистициран, едноставен и неспоредлив, овој 14 карат бел златен скапоцен камен е сигурен дека ќе се негува за наредните години. Овој класичен прстен е облечен со 1,50 CTTW овален во форма на фацетиран создаден Монт Сент Хеленс скапоцен камен заедно со пенливи I1 јасни дијаманти Акцент и шема на движење за атрактивен изглед. Овој прстен е достапен во големината на прстот 5. Метална тежина : 2 грамсвери Тип : Финдерски стил : Gemstone и Diamond Ringgender : Women'SMetal : Goldgold Karat : 14 Karatmetal Color : Whiteband Shatth : 1,5mmring Големина : 5 Solidgemstone Детали : Тип Сент Сент Сент : Тип Сент Сент Сент : Монт Сент Сент Сент : Тип Сент Сент Сент Сент Сент Сент Сент Сент : Тип Св. Хеленс (Хеленит) Мосец на мајсторот : May Color : Greencut : Face Ted Shape : Ovalsize : 8mm x 6mmweight : 1,5 cttwquantity : 1jewelry Поставување : Prong Diamond Детали : Јасност : I1 Color : G-ibirthstone месец : Apribut Shape : Roundsize : 1.2mmweight : Поставување : Prongyour Item пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или давање подароци. Земја на потеклото : Соединетите Држави 14 Карат бело злато, цврсто, скапоцен камен, дијамант.