Малку starвездени органски бебе и дете момче кратки и долги ракави кошули, шорцеви и панталони пижами, месеци со големина-5t
  • Обновено

Малку starвездени органски бебе и дете момче кратки и долги ракави кошули, шорцеви и панталони пижами, месеци со големина-5t

DEN 243.04

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Вашето дете ќе биде топло и пријатно, носејќи ја нивната микс и ќе одговара на пижами. Комплетот вклучува 4 парчиња - 1 кошула со краток ракав, 1 кошула со долг ракав, 1 пар шорцеви и 1 пар панталони кои ќе одговараат или на врвот, давајќи им 4 облеки за избор. Направено со најчистиот органски памук на планетата, во независни ОЕКО-Текс и сертифицирани објекти на Готс. Наменети за безбедност, нашите пижами на бебето и детето имаат вклопување. Снежните вклопувања и врзаните манжетни ги одржуваат панталоните на место - нема извртување или зглобување. Сетот за органска пижама со мала starвезда вклучува 1 врв на кратки ракави, 1 врвот на долги ракави, 1 пар шорцеви, и 1 пар панталони . пижамите се дизајнирани да бидат привлечни со споени манжетни за да го чуваат вашето дете безбедно . шорцевите и панталоните се карактеризираат еластични Половини за половината за секоја и исклучена . измешајте и совпаѓајте за да ги создадете вашите омилени комбинации во топло или ладно време . OEKO-TEX и GOTS сертифициран . 100% чист органски памук . машинско миење и суво суво.