Чатам ЧТ758Б Рачно Изработен Тепих Од Сина Слонова Коска
  • Обновено

Чатам ЧТ758Б Рачно Изработен Тепих Од Сина Слонова Коска

DEN 2.67

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Safavieh Chatham CHT758 B Рачно Изработени Сини / Слонова Коска Килим Колекцијата Chatham Од SAFAVIEH ги спротивставува античките марокански мотиви со модна палета на светли и пастелни бои. Овие прекрасни рачно тафтувани волнени килими се изработени Во Индија за да го рекреираат елегантниот изглед на теписите со рачни јазли за денешните ентериери во животниот стил килимот има приближна дебелина од 0,5 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Висината на купот е 0,25-0,5 инчи. Модерен И Современ Стил. Шик Геометриска Шема.