Долги ракави на магички дабови, без летање без летање
  • Обновено

Долги ракави на магички дабови, без летање без летање

DEN 631.04

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Оваа машка маичка со инсекти со долги ракави со долги ракави е совршена кошула за секоја авантура на отворено. Тоа е удобна, атлетска и опуштена вклопувачка кошула која е мека и издржлива. Оваа кошула за перформанси со долги ракави Raglan е изработена од рекреална ткаенина од полиестер и Spandex, која обезбедува четиринасочно истегнување за зголемена подвижност, овозможувајќи ви да ја преземете практично секоја активност без да се грижите за абење и солза или ограничено вклопување. Repreve е одржлива ткаенина направена од 100% рециклирани пластични шишиња. Оваа мета со долг ракав не е само одржлив, туку има и својства за влага за да ве одржи суви, UVF 50 заштита од сонцето, без завршница на зоната на мува за да ги задржи оние досадни комарци настрана, и има технологија за контрола на мирисот што не значи забавни мириси. Носете го овој машки флекс со долги ракави со инсекти, одржлива маичка за мета кога се упатувате на отворено. 95% го репродуцираат полиестер/ 5% спандекс. Опуштено вклопување. Јака на вратот на екипажот. Возрасни мажи со големина.