PH 12-OUTLET SurgeArrest Home Office Series Surge Protector, 6ft кабел
  • Обновено

PH 12-OUTLET SurgeArrest Home Office Series Surge Protector, 6ft кабел

DEN 479.84

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Серијалот за апсење на APC Surge Arrest/Office претставува премиум ниво на заштита од наплив што треба да биде присутно на кој било од вашите компјутери и други електронски уреди во случај на големи електрични напрегања. Заштитник на сериите на излез PH12 12 Arrege Ertge/Office Series со 6 метри. Кабелот има најсовремено коло што нуди заштита за чувствителна електронска опрема против поголеми напрегања и почести флуктуации. 12 места заштитени со пораст, LED светла за индикатор за статус и политика за заштита на опрема за живот го прават овој АПЦ од страна на Schneider Electric 12 Outlet Surge Protector најдобра вредност за заштита на квалитетот. 12 места заштитени со пораст ја бранат електрониката против опасни полни, шила и молња, од кои 3 се пријателски за трансформаторот-блок. 2,160 рејтинг на ouулес. Филтер за бучава ЕМИ/РФИ за подобри перформанси на заштитена опрема. Индикатор за LED на Surge Protector. Осветлени индикатори за заштитно коло и заземјување домашни жици. Безбедниот режим ја исклучува опремата од единицата ако заштитник е компромитиран. Задните клучеви и приклучокот со десен агол овозможуваат опрема и мебел да бидат поставени поблиску до wallидот, како и да го намалат стресот на кабелот. UL (R) наведен.