Валенсија Григор Традиционален Полиестер Област Килим, Сина Мулти, 6'7 6'7 Круг
  • Обновено

Валенсија Григор Традиционален Полиестер Област Килим, Сина Мулти, 6'7 6'7 Круг

DEN 1.33

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Овие трендсетинг килими се направени со користење на меки синтетички предива со наредени рабови за дизајнерски изглед. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Достапно во повеќе бои и големини. Заситените нијанси се појавуваат од овие преобоени килими, со сјајна патина која им дава експресивен изглед на персиските мотиви. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот.