Ove Decors Tampa In. W in. H Alcove без рамка врата за туширање на шарки во Chrome
  • Обновено

Ove Decors Tampa In. W in. H Alcove без рамка врата за туширање на шарки во Chrome

DEN 0.67

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Нема повеќе протекувања, нема повеќе влажни подови . Прегледајте го упатството за упатства PDF за детални димензии на производот за да се осигурате дека комплетот за туширање е правилен за мерењата на вашата бања. Сертифициран од Советот за сертификација на застаклување на безбедност (SGCC).Ove Decors бесконечни 68 1/16 во сетот на вратата за туширање со шарки на Тампа без шарки има фиксен систем за шарки на панелот, нудејќи изглед на индустриски инспириран изглед што ќе го надополни секој простор. Длабочина x 72 in. Користете ја алатката за конфигуратор за туширање Ove за да го прилагодите и изградите вашиот туш за соништа за вашиот уникатен простор. Ширина x 11/16 in. 65 11/16 до 68 1/16 in. Рамка за реверзибилна инсталација на вратите со вграден магнет на вратата за безбеден и тесен близу. Metal Guard Technology - Премиум заштитна метална облога за да го задржите вашиот хардвер сјаен за наредните години . Сите панели се направени од премија 8мм (5/16 ”) дебело овластено стакло. 5-годишна гаранција на стаклени панели и 1 година гаранција на хардвер .