Трговска марка ликовна уметност „Галакси Втори“ платно уметност од Крис Паске
  • Обновено

Трговска марка ликовна уметност „Галакси Втори“ платно уметност од Крис Паске

DEN 1530.08

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Крис Пашкесјубјект : Апстракт Стил : Sleek & Chic Modern Product Type : Gallery-завиткано платно Artthats Ready to Hang, уметничко дело завиткано од галерија има прскања од злато и низа црно на сива и беж позадина.giclee (eeи-Клеј) е Напреден процес на изработка на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Крис Паске „Галакси Втори“ платно уметност.