Дорман 674-560ХД Издувен Колектор На Страната На Возачот За Специфични Модели На Форд Линколн одговара избери: 2000 - Форд Ф250, 2000 - ФОРД ЕКОНОЛИН
  • Обновено

Дорман 674-560ХД Издувен Колектор На Страната На Возачот За Специфични Модели На Форд Линколн одговара избери: 2000 - Форд Ф250,

DEN 2.33

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

4 Л 2000-2004 ФОРД Ф350 8 Цил 5. Премиум замена - овој издувен колектор има специјализирана керамичка обвивка дизајнирана да ја подобри издржливоста и перформансите на одредени возила.4 Л 1999 ЛИНКОЛН НАВИГАТОР 8 Цил 5.4 Л 2000-2005 ФОРД ЕКСКУРЗИЈА 8 Цил 5. Го подобрува изгледот-облогата е многу отпорна на корозија, одржувајќи како-нов изглед со години, додека другите фрлени колектори покажуваат значителна грозна ' рѓа. Ги оптимизира перформансите-направени за да се изедначи површината на внатрешниот колектор и да се задржи топлината во колекторот, што доведува до поголема брзина на издувните гасови и оптимално работење.Сакате да бидете сигурни дека вашиот нов издувен колектор работи подобро и трае подолго од оригиналот? Нема потреба да купувате замена и да ја добиете специјално обложена.