Монтаук Теренс Геометриски Дијамантски Памучен Килим, Слонова Коска Светло Сина, 3' 5'
  • Обновено

Монтаук Теренс Геометриски Дијамантски Памучен Килим, Слонова Коска Светло Сина, 3' 5'

DEN 551.68

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

100% памук. Висина на купот : 0,25 инчи. Стилски додаток за секоја соба. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Рачно Ткаени Во Индија. Класичните ефекти на вратоврска икат даваат карактеристичен секојдневен дизајнерски изглед кој ќе го надополни внатрешниот декор во домовите од крајбрежни до современи. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. Памучни Килими Со Рамно Ткаење. Достапно во широк избор на дизајни, бои и големини, вклучувајќи мали правоаголни и ходници.