Џејсон Нелсон-Исус Откри-ЦД
  • Обновено

Џејсон Нелсон-Исус Откри-ЦД

DEN 576.00

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Албум 2015 од водачот на богослужбата, продуцент, мулти-инструменталист и духовен современ пејач/текстописец. Џејсон нелсон пукна на сцената во 2005 година со низа независни албуми. Како што продолжи неговото тековно искачување во првите редови На евангелската музика, Аѕопејсон ја напиша насловната песна Жеден За истоименото издание на албумот на Марвин сапс #1. Во 2012 Година Џејсон потпиша Со Верити/РЦА Инспирација. Неговото големо деби на етикетата му донесе Ѕвездена Награда за НАЈДОБРА ПОФАЛБА и Обожавање ЦД. Во јули 2014 година, џејсон нелсон објави јас сум првиот сингл ОД ИСУС откри. Јас сум е моќна балада која го прикажува новоименуваното епископско срце за богослужба и неговата динамична вокална способност. Јас сум персонифицира Бог зборува Со својот народ на неговата совршена способност и моќ преку Џејсон глас. Џејсон Нелсон-Исус Откри-ЦД.