Црно-Бел Албум
  • Обновено

Црно-Бел Албум

DEN 1.00

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Во age кога секој самопотемнет поп тарт зборува тешко за поместување на границите со отфрлање На Ханес за Неа и апсење, Имани Копола седи назад на наведнување Во Кревет И не дава глупости. Градник, дворасна убавица со глас на лут ангел и вокабулар за запирање камиони, таа повеќе се занимава со правење музика што изгледа како да ви разнесе линија кока-кола во газот. Објавувањето на нејзиниот осми студиски потфат, ЦРНО-БЕЛИОТ АЛБУМ, означува отстапување од звукот на кој многу нејзини обожаватели се навикнаа. Меланхоличните звучни сцени со тежок примерок прикажани на албуми како ЧУПАКАБРА и АФРОДИТА отстапија место на повеќе анархичен, висцерален шум што се населува на ниту еден жанр особено. Црно-Бел Албум (Цд) (Диги-Пак).