Машки 10К жолти златни наклони прстени со акценти на дијаманти - бенд за свадби за мажи
  • Обновено

Машки 10К жолти златни наклони прстени со акценти на дијаманти - бенд за свадби за мажи

DEN 3.00

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Прикажете го вашиот брачен статус со наклоните на нашите мажи од 10 K жолто злато со дијамантски акценти! Овој убав 10к жолт златен прстен е дизајниран да се истакне со својата бујна бела златна обвивка и елегантни наклони детали. Центарот на овој свадбен бенд е поставен со три бели дијаманти .10cttw во класичен поставка за prong. Нека секој шармантен дијамант го претставува минатото, иднината и присутна со овој традиционален дизајн на свадбени бендови. Нашите маж 10К жолти златни наклони прстени со дијамантски акценти го комплетираат вашиот свадбен ансамбл на вашиот посебен ден и многу повеќе години подоцна! Мажите со 10к жолто злато наклон прстен со дијамантски акценти; Свадбениот прстен за мажи. Овој прстен е одличен подарок за Денот на таткото, Денот на вineубените или која било посебна пригода. Автентичен бел .10cttw дијамант; 3 брои; Поставете во поставка за prong. Висока полирана шанка со сатенски финиш бенд. 3 камења за симболизирање на минатото, сегашноста и иднината. Бурно 10к жолто злато. Елегантен наклон дизајн; Совршено за формална облека за форма.