Бернат Ќебе Голема Топка Предиво - Земја Сина, Мултипак од 4
  • Обновено

Бернат Ќебе Голема Топка Предиво - Земја Сина, Мултипак од 4

DEN 545.28

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ова предиво со супер гломазна тежина е совршено за сите проекти за плетење и хеклање на вашиот дом! Тежина категорија : 6. Содржина : 100% полиестер. Путуп : 10,5 мл/300гр, 220ид/234м. Мерач : 8сх13р = 4см / 10см на големина САД11/8мм игли за плетење, 7сх8р = 4ин/10см на големина Л11/8мм капчиња кука. Диелот : ние се обидуваме, но не сме секогаш во можност да одговараме на диелот. Грижа : машинско перење, суво ниско, не белило,не пеглајте не сушете чисти. Доаѓа во различни бои. Секој продаден одделно. Увезени. Бернат Ќебе Голема Топка Предиво - Земја Сина, Мултипак од 4.