Бернат Ракотворби Памук Предиво, Робинс Јајце
  • Обновено

Бернат Ракотворби Памук Предиво, Робинс Јајце

DEN 1.67

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Бернат Ракотворби Памучното предиво е природно, 100% памучно предиво одгледувано во САД. Совршен избор за вашите потреби за плетена и капчиња кујна и домашен декор. Ракотворбата е разноврсно предиво со најлоша тежина, тоа е одлично за мали проекти како крпи за садови и држачи за садови, за домашни украси како авганистанци! Достапно во широк спектар на нијанси, вклучувајќи неутрални, светли и пастели. Погодно машина за перење и сушење за лесна нега. Природен, мек апсорбирачки памук. Содржина : 100% памук. Цврсти Материи Со Големина на топка : 50гр / 1,75 мл, 73 метри / 80 јарди. Грижа : Машинско перење и сушење. Мерач : 4 Средно Најлошо. Мерач на плетење : 20 ул и 26 редови со игла за плетење од 4,5 мм (сад 7). Капчиња мерач : 13 кометал и 14 редови со 5 мм (САД H/8) капчиња кука. Користете за : плетете и капчиња дома и кујна д декор, играчки.