Ноќен стап НСП - 1402б Двоен Прекинувач Не-Полнење Двојна Светлина, Црна
  • Обновено

Ноќен стап НСП - 1402б Двоен Прекинувач Не-Полнење Двојна Светлина, Црна

DEN 1136.00

Залиха
Во продавницата

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Оваа Фенерче Со Двоен Прекинувач 2 ААА има два прекинувачи на телото кои му нудат на корисникот избор на фенерче, рефлектор или операција со двојно светло. Неговиот компактен овален дизајн го прави погоден за употреба и носење. Куќиштата отпорни на вода се направени од инженерски полимер и имаат мека завршница на допир. Светлината бела фенерче и црвена рефлектор и доаѓа со отстранлив џеб/појас клип. Моќта доаѓа од 2 вклучени ААА батерии. Ноќен стап НСП - 1402б двоен Прекинувач Не-Полнење Двојна Светлина, Црна : КРИ ПРЕДВОДЕНА технологија. ВО ТЕКОТ 50,000 ЧАСА ДОВЕДЕ. Фенерче/црвено рефлектор/двојно светло. Фокусиран фенерче зрак за осветлување на далечина. Нефокусиран рефлектор со широк зрак за осветлување одблиску. Црвен рефлектор за зачувување на ноќното гледање. Инженерско полимерно куќиште со завршница со мек допир. Двојни прекинувачи на телото. Нелизгачки зафат. Отпорен на вода. Влијание-и хемиски отпорни полимер домување. Напојува со 2 ааа премиум батерии (вклучени). Модел# НСП-1402Б.